HidrolikHidrolik Pistonlar

Çift Etkili Hidrolik Silindir

Çift Etkili Hidrolik Silindir

Çift etkili hidrolik silindir hidrolik yağını ön tarafta bulunan yağ girişi ile silindir milini geri iterek  arka tarafta bulunan yağ girişi ile ileri itecek şekilde üretilir .hidrolik yağı ile , hidrolik silindire kuvvet basit olan bu iki yağ giriş rakorları ile sağlanır.

Hidrolik silindirlerde hidrolik silindire uygulaması gereken kuvveti hidrolik yağ ve güç ünitesi gerçekleştir. Çift etkili hidrolik silindir, pistonu iki yöne de aktif yer değiştirmesini sağlayan, ayrı bağlantıları vardır.

Hidrolik silindirin gücü böylece her iki yönde de çalışabilir, bu hidrolik silindirin imalatı, ancak, hidrolik silindir yapımında teknik bilgiye sahip kişilerce yapılmalıdır . presler ve kesme makineleri kullanım için uygun bir hidrolik silindir istenilen strok ve güçe göre hesaplanmalıdır.

Çift Etkili Hidrolik Silindir, Bir hidrolik silindir kullanılmak istenen yere göre sisteme uygun üretilmelidir. Hidrolik silindirler, çift etkili hidrolik silindir ve tek etkili hidrolik silindir olarak kullanım amacına uygun tercih edilmelidir hidrolik silindir ihtiyaçlarınız için bizden teklif alınız.

Çift Etkili Hidrolik Silindir
Çift Etkili Hidrolik Silindir

Akışkanın pistona her iki yönden etki ettiği silindir türüdür. Silindirin iki yöndeki hareketi akışkan tarafından sağlanır. Bu tür silindirler hem ileri giderken hem de geri gelirken iş yapabilir. Silindir uygulamalarının tamamına yakınında çift etkili silindirler kullanılır. Kursları, 5000 mm uzunluğa kadar arttırılabilir çift etkili hidrolik silindir her iki yönde iş yaparken görülmektedir.

Elemanlar; 1- Piston kolu 2- Yataklama elemanı 3- Ön kapak 4- Akışkan giriş deliği 5- Piston 6- Arka kapak 7- Piston keçesi 8- Silindir borusu 9- Bağlantı çubuğu

Bir silindirin çalışabilmesi için iki şart gereklidir.

Birinci şart; pistonu ileri ya da geri iten bir kuvvettir (yükün etkisiyle ya da akışkan basıncıyla oluşur).

İkinci şart ise; akışkan tahliyesidir. Bu iki şarttan birisi gerçekleşmezse silindir hareket etmez. Silindire giren ya dasilindirden çıkıp tanka kadar giden hatta kısıtlama varsa, yani akışkan debisi düşükse (örneğin: borularda ezilme, tıkanma vb. nedenlerden dolayı), silindir hızının azaldığı görülür.

Piston kolu bir yere sabitlenmediği sürece silindirde hareketli parçalar, piston ve piston koludur. Bundan sonraki konularda silindir ileri gitti ya da geri şeklinde yapılan ifadelerden, pistonun ve piston kolunun hareket ettiği anlaşılmalıdır.

 

Çift Etkili Silindirlerin fiyatı ne kadar?

Bu hususta özel imalatlarınız ve fiyat teklifi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

.

Toplam Puan - 70%
Ortalama - 30%

50%

Kullanıcı oyu: 4.15 ( 3 Oy)
Etiketler
Daha Fazla Göster

Hidrolik Dünyası

Kombi Teknik Ariza Bakım Hizmeti 05314280500 / 02169900044 tuzla, pendik, gebze, sultanbeyli , sancaktepe , kartal , istanbul Kombi Petek Temizleme

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı