HidrolikHidrolik Motorlar

Dairesel Hareketlendiriciler

Dairesel Hareketlendiriciler

Dairesel Hareketlendiricilere genel olarak hidrolik motor ismi verilmektedir.

Hidrolik motorlar hidrolik düzeneğin çalışma enerjisini mekanik dönme enerjisine çevirir. Hidrolik motorlar, bir dengesizlik yaratarak motor milinin dönmesini sağlayacak biçimde çalışır.

Bu dengesizlik motor türüne bağlı olarak değişik şekillerde oluşturulur. Doğru artar alt bölümüne doğru azalır. Basıncın yağ giriş deliğinden girdiğinde kanatların eşit olmayan yüzeyleri aracılığıyla motor milinde dönme etkisi oluşturur.

hidrolik motorlar
hidrolik motorlar

Kanatların basınç etkisindeki yüzeyleri arttıkça veya basınç yükseldikçe milde daha çok döndürme etkisi oluşacaktır. Oluşan döndürme etkisi yeterli olduğunda mil dönecektir. Hidrolik motorlar pozitif iletimli öğelerdir, yani motora gelen akışkan miktarı aynı kaldığı sürece çalışma hızı da değişmeyecektir.

Endüstriyel düzeneklerde kullanılan hidrolik motorları 3 ana başlık altında inceleyebiliriz.

Ayrıca hidrolik motorlar bölümümüzden diğer hidrolik motor çeşitlerine de göz atabilir, fikir ve bilgi edinebilir, bizleri arayabilir, teklif alabilirsiniz.

Yada bizleri arayabilir imalatlar, ürünler, ücretler ve fiyat teklifleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

.

Toplam Puan - 70%
Ortalama - 30%

50%

Kullanıcı oyu: 4.5 ( 2 Oy)
Etiketler
Daha Fazla Göster

Hidrolik Dünyası

Kombi Teknik Ariza Bakım Hizmeti 05314280500 / 02169900044 tuzla, pendik, gebze, sultanbeyli , sancaktepe , kartal , istanbul Kombi Petek Temizleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı