HidrolikHidrolik Motorlar

Hidrolik Dişli Motorlar

Hidrolik Dişli Motorlar

Hidrolik Dişli Motorlar hidrolik basıncın dişli dişlerine etkiyip motor milinde döndürme etkisi oluşturduğu bir düzenektir. Bir dişli motorun yapısı üzerinde giriş ve çıkış delikleri bulunan bir gövde ve bu gövde içine yerleştirilmiş iki dişliden oluşur. Dişlilerden biri, yüke bağlı çeviren dişli diğeri de çevrilen dişlidir (Alt ta Şekil 1.11’de).  Ayrıca hidrolik motorlar bölümümüzden diğer hidrolik motor çeşitlerine de göz atabilir, fikir ve bilgi edinebilir, bizleri arayabilir, teklif alabilirsiniz.

Hidrolik Dişli Motorun Çalışması

Hidrolik motor milin dönmesini sağlayan bir dengesizliğin sonucunda çalışır. Dişli motorda bu dengesizlik birbiri içine yerleşen dişlerin ayrılması ile sağlanır.

hidrolik disli motorlar
hidrolik disli motorlar

Şekil 1.11’ de Hidrolik Dişli Motor görüldüğü gibi dişli motorun girişi düzenek basıncının etkisi altındadır. Çıkış ise depoya boşalmaktadır. Kimi diş yüzeyleri yüksek basıncın etkisi altında iken, kimi yüzeylere etkiyen basınç depo dönüş basıncıdır. Dolayısıyla bu basınç farklılığı dişliyi ileri ve geri döndürmeye çalışan kuvvetler arasında bir dengesizlik oluşturur. Döndürme etkisi de bu dengesizliğin sonucu ortaya çıkar. Dişin daha geniş olması veya basıncın yüksek olması döndürme etkisinin daha fazla olmasını sağlayacaktır. Dişlilerin niye ters yönde dönmedikleri düşünülebilir.

Ters yönde dönmek için dişlilerin birbirinden ayrılması yerine birleşmeleri gerekir. Birleşen dişliler azalan bir hacim yaratırlar ki bu da akışkanı gövdenin dışına iter. Sonuçta dişlilerin birbirlerinden ayrılmaktan başka seçenekleri yoktur. İncelenen motor dıştan dişli motordur. Çünkü dişler dişlinin çevresine açılmıştır.

Ayrıca; hidrolik dişli motorların sınıfı olan  “İçten Dişli Motorlar” makalemizi de göz atınız.

Dişli motorların fiyatları ne kadar? Ücret aralıkları ve imalatı ne kadar tutar?

Bu konuda bilgi almak için güncel fiyat listemizi ve imalat hususunda teklif almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Hidrolik Dünyası iyi çalışmalar diler.

.

Toplam Puan - 77%
Ortalama - 51%

64%

Kullanıcı oyu: 4.73 ( 2 Oy)
Etiketler
Daha Fazla Göster

Hidrolik Dünyası

Kombi Teknik Ariza Bakım Hizmeti 05314280500 / 02169900044 tuzla, pendik, gebze, sultanbeyli , sancaktepe , kartal , istanbul Kombi Petek Temizleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Kapalı
Kapalı