HidrolikHidrolik Pompalar

İçten Dişli Pompa

İçten Dişli Pompalar

İçten dişli pompa nedir?

İçten eksantrik dişli pompalar pozitif deplasmanlı pompalardır.

Ve çok amaçlı kullanım alanları vardır.

İçten dişli pompaların çalışma alanları nedir?

Asfalt, katran, melas, mısır şurubu ve çikolata gibi yüksek viskoziteli akışkanların transferinde idealdirler. Bunun yanısıra amonyak ve fuel oil gibi düşük viskoziteli sıvıların transferinde de sıklıkla kullanılırlar.

İçten dişli pompa özellikleri nedir?

İçten eksantrik dişli pompaların, çevre dişli ve avare dişli olmak üzere hareketli iki temel parçası vardır. Bu yüzden eminyetlidirler, servis ömürleri uzundur ve bakımlarını sağlamak kolaydır. Her iki yönde de çalışma özelliğine sahip bu pompalar geniş bir viskozite aralığına ek olarak geniş bir sıcaklık aralığına da sahiptirler.

İmalatımız olan içten eksantrik dişli pompalar sıcaklığı 370 ºC’ ye kadar olan sıvılarda kullanılabilirler ve çıkış basınçları sıvının viskozitesine bağlı olarak maksimum 14 bar’ dır.

İçten dişli pompa çalışma prensibi nasıldır?

Pompanın çalışması esnasında, çevre dişli pompa milinden aldığı dönme hareketini avare dişliye iletir. Pompanın her bir devrinde, dişliler emme ağzında birbirinden ayrılarak vakum oluşturur ve sıvı pompanın içine akar. Sıvı diş boşlukları arasında ilerlerken pompa kapağında bulunan hilal sıvıyı ayırır ve basma ağzından emme ağzına doğru akmasını engeller. Dişliler basma ağzında tekrar iç içe geçtiğinde hacim küçülür ve oluşan basınçla sıvı dışarı doğru itilir. Pompa milinin her bir dönüşünde, pompanın hacmi kadar sıvı transfer edilir.Bu nedenle pompanın kapasitesi, büyüklüğü ve devri ile doğru orantılıdır.

İçten dişli pompaların çeşitleri, ürünleri nedir?

Alttada ki resimde gördüğünüz gibidir.

icten disli pompalar
icten disli pompalar

İçten Dişli Pompaların fiyatı ne kadar?

İçten dişli pompaların ücretleri ve fiyat listeleri hakkında lütfen bizimle ileşime geçiniz.

 

.

Toplam Puan - 70%
Ortalama - 30%

50%

Kullanıcı oyu: 4.73 ( 2 Oy)
Etiketler
Daha Fazla Göster

Hidrolik Dünyası

Kombi Teknik Ariza Bakım Hizmeti 05314280500 / 02169900044 tuzla, pendik, gebze, sultanbeyli , sancaktepe , kartal , istanbul Kombi Petek Temizleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı