HidrolikHidrolik Motorlar

Kanatlı Motor Açısal Hareketlendiriciler

Kanatlı Motor Açısal Hareketlendiriciler

Kanatlı motor açısal hareketlendiriciler, kanatların bir tarafına hidrolik basınç uygulanması ile dönen ve motor miline bağlı olan bir veya iki kanattan oluşur. Tek kanatlı birimler yaklaşık 320°, çift kanatlı birimler ise yaklaşık 1500° lik dönme açısı ile sınırlıdır.

Kanatlarda kesinlikle iç sızıntılar olacaktır. Bu sızıntılar çalışma basıncının artması ile ve ayrıca akışkanın viskozitesinin azalması ile artacaktır. Döner hareketin hız denetiminin yumuşak olması gerektiği durumlarda bu sızıntılar problemlere yol açabilir. Bütün kanatlı tür motor uygulamalarında üreticinin çalışma basıncına ve ayrıca akışkan türü ile ilgili önerilerine uyulmalıdır.

Kanatlı Motor Açısal Hareketlendiriciler
Kanatlı Motor Açısal Hareketlendiriciler

Bu türün en önemli özelliği ekonomik tasarımdır. Döndürme etkisi (moment) basınçlı akışkanın döner kanatlara basınç uygulamasıyla elde edilir. Bu etki tüm dönme aralığınca değişmeden korunur. Çift kanat kullanarak döndürme etkisi değeri iki katına çıkarılabilir. Ancak bu durumda dönme aralığı yaklaşık % 60 oranında azalır. Tek kanatlı birimlerden elde edilebilecek en büyük döndürme etkisi (moment) yaklaşık olarak 40 x 103 Nm (Newton metre), çift kanatlı birimler için ise 80 x 103 Nm’dir.

Kanatlı Motor Açısal Hareketlendiriciler

Kanatlı Motor Açısal Hareketlendiricileri 2 çeşittir. Bunlar sırasıyla aşağıda ki gibidir.

  • Tek kanatlı açısal motor
  • Çift kanatlı açısal motor

Açısal kanatlı motorların fiyatları ne kadar?

Açısal kanatlı motorların fiyatları, ücretleri, imalat işçilikleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

.

Toplam Puan - 70%
Ortalama - 30%

50%

Kullanıcı oyu: 4.85 ( 4 Oy)
Etiketler
Daha Fazla Göster

Hidrolik Dünyası

Kombi Teknik Ariza Bakım Hizmeti 05314280500 / 02169900044 tuzla, pendik, gebze, sultanbeyli , sancaktepe , kartal , istanbul Kombi Petek Temizleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı