Yağlama Sistemleri

Kuru Tip Yağlama Sistemi

Kuru Tip Yağlama Sistemi

Kuru Tip Yağlama Sistemi ; Sıvı Yağ ile Yağlama Sıvı yağ ile yağlama birbirine çok yakın makine parçalarının yağlanmasında ve eğer çalışma sıcaklığının düşürülmesi gerekiyorsa önerilmektedir. Rulman veya yatakta sıcaklık artışı dış etkiler veya yüksek devir kaynaklı olabilmektedir. Bu yağlama tipinde rulman içerisindeki sürtünme düşüktür. Sıvı yağlı yağlama sabit veya sirkülasyon tip şeklinde yapılmaktadır. Ayrıca çelik bantlar ve zincirlerin yağlanmada, takım tezgahları uygulamalarında soğutma amaçlı olarakta sıvı yağlama kullanılmaktadır.
Katı veya kuru yağlar sürtünen yüzeylerin üzerini kaplayarak ömür boyu yağlamayı sağlarlar.

Kuru Tip Yağlama Sistemi
Kuru Tip Yağlama Sistemi

Sıvı Yağ ile Yağlama
Sıvı yağ ile yağlama birbirine çok yakın makine parçalarının yağlanmasında ve eğer çalışma sıcaklığının düşürülmesi gerekiyorsa önerilmektedir. Rulman veya yatakta sıcaklık artışı dış etkiler veya yüksek devir kaynaklı olabilmektedir. Bu yağlama tipinde rulman içerisindeki sürtünme düşüktür. Sıvı yağlı yağlama sabit veya sirkülasyon tip şeklinde yapılmaktadır.Ayrıca çelik bantlar ve zincirlerin yağlanmasında, takım tezgahları uygulamalarında soğutma amaçlı olarakta sıvı yağlama kullanılmaktadır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hidrolik Dünyası

Kombi Teknik Ariza Bakım Hizmeti 05314280500 / 02169900044 tuzla, pendik, gebze, sultanbeyli , sancaktepe , kartal , istanbul Kombi Petek Temizleme

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı