Airfel NTC Sensör

Call for Price

 

airfel-ntc-sensor-egis
airfel-ntc-sensor-egis
airfel-ntc-sensor-yuzey
airfel-ntc-sensor-yuzey
airfel-ntc-sensor-its-italyan
airfel-ntc-sensor-its-italyan
airfel-ntc-sensor-honeywell
airfel-ntc-sensor-honeywell
Stok Kodu: 7600 Kategoriler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Etiketler: , , , , ,

Airfel  NTC Sensör

 

airfel-ntc-sensor-egis

 

 

 

 

 

 

NTC Ve PTC Isı Sensörü

 

 

Kombilerin en sık arıza yapan ve değişen parçası hangisi denildiğinde bizim cevabımız olduğu gibi kombi servislerinin de vereceği cevap kuşkusuz ( NTC ) ısı sensörleridir.  Parçanın görevi oldukça basit sıcaklık derecesini kontrol eder. Isı sensörleri elektronik ana kart ile devamlı haberleşir. Ana kart ısı derecesine ulaşıldığında ve dereceye yaklaşıldığını sensörün gönderdiği direnç ile kontrol altında tutar.

 

NTC Nedir; Negatif ısı katsayısı ile çalışır. Isı derecesi arttıkça ohm direnç yukarı doğru artar.  Kombilerde çeşitli tiplerde suya temaslı ve suya teması olmayan NTC sensör kullanılır. Her ikisininde görevi aynıdır.

 

PTC Nedir;  Pozitif ısı katsayısı ile çalışır. Yani ısı derecesi yükseldiği zaman pozitif olarak çalıştığından dolayı ohm direnci azalır.

NTC (2)

Kombilerin NTC, PTC arızası genellikle kısa devre oluşması ile arızalanır. Su kaçağı ve oksitlenme ile NTC senrör kısa devre oluşması ile arızalanması görülen sık arızaların başında gelir.  Değişimi kolay olan sensör eğer daldırma ise cihazın içinde bulunan su tahliye vanasından boşaltıldıktan sonra yenisi ile değiştirilir. Yukarıda gördüğünüz asma NTC ise soket başlıkları çıkartılarak yenisi takılıp soketleri bağlanır.

 

NTC (1)

 

 

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“Airfel NTC Sensör” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı