Petek Temizlemesi

Petek Temizliği Nasıl Yapılır

  1. Uygun bir petekten makine sisteme bağlanır
  2. Bütün peteklerin vanası kapatılır sadece bir peteğin vanası açık bırakılır
  3. Petekler sökülmeden tek tek bir noktadan önyıkama yapılır
  4. Bütün petekler açık konumda  temizlenir .
  5. Durulama işlemi yapılır
  6. Filtre Temizliği yapılır
  7. Kombi bakımı yapılır ( İsteğe Bağlı )
  8. Sistem yakılıp hava alma işlemi yapılır
  9. Sistem yakılıp test edilir ve çalışır vaziyette teslim edilir.

petek-temizleme

 

Petek temizlemesi 

 

Petek Temizliği Neden Yapılmalı?

Tesisat temizliği, her sene düzenli olarak yapılması gerekli olan bir temizliktir . Petek Temizlemesi sayesinde büyük sorunların önüne geçebilirsiniz. Ayrıca petek temizlemesi  doğalgaz faturalarınız yüksek gelmesini önleyecektir. Petek temizlemesi kaç para diye merak edenlere çok uygun bir fiyat politikamız olduğunu belirtebiliriz. Kısa bir süre içinde gerçekleştirdiğimiz bu işlem sayesinde petek temizliğine ödeyeceğiniz miktar doğalgaz faturanız dan düşecek miktar sayesinde size neredeyse bedavaya gelmiş olacaktır. Petek temizlemesi fiyatları sizi ve cebinizi düşündüğümüz için en uygun seviyelerdedir. En uygun fiyat politikamız sizi memnun edecektir.

Kampanyamız  100 TL Daire başı .

Hijenik Temiz Petek Bakımı 0216 706 11 38

0850 480 0 244

petek-temizlemesi
petek-temizlemesi

 

 

 

 

petek-temizleme-ilaci
petek-temizleme-ilaci

 

 

 

hasar-gormus-tesisat
hasar-gormus-tesisat

 

 

 

 

 

 

Kalorifer peteği yeterince ısınmıyor ise

Özellikle kombiye uzak olan radyatörlerde bu durum sıklıkla görülür. Önerimiz kombinize yakın olan radyatörlerin vanalarını kısarak kombinizin pompasının diğer ısınmayan radyatörlere suyu göndermesini devirdaimini yapabilmesini sağlamaktadır.

 

Bazı durumlarda çok fazla kısmak gerekebir bazende kombiye yakın olan 2 veya 3 tane radyatörüde kısmak gerekmektedir. Şayet kısma işlemlerini yaptığımız haldede radyatörde ısınamama şikayeti devam ediyorsa kombinizin filitresi kontrol edilmeli ve temizlenmelidir.

 

Filitre kombinize çıkan en sağdaki boru üzerinde olup öncelikle tesisat suyu boşaltılır basınç 0’a düşrüğünde filitre sökülerek temizlenmelidir.

 

Daha öncelerde ısınan ve yukarıdaki anlatılanlar yapıldığı halde halen radyatör ısınmıyorsa yani yakın radyatörler kıstınız, filitreyi temizlediniz o takdirde yapmanız gereken kalorifer tesisatınızın temizlenmesi gerekmektedir ve muhtemelen senelercede temizleme işlemi yaptırmadınız.

 

 

Kalorifer peteklerinizin ısınması engelleyen faktörlerden bazılarıda kalorifer tesisatınızın boru çapının ince çekilmesi veya ustaların tesisat borusunu kaynak işlemi yaparken borunun içine kaynak akıtarak borunun ağzını darltmasıdır.

 

 

Kapalı
Kapalı