HidrolikHidrolik Motorlar

Pistonlu Motor Açısal Hareketlendiriciler

Pistonlu Motor Açısal Hareketlendiriciler

Pistonlu Motor Açısal Hareketlendiriciler Hidrolik silindir, daha sonra ayrı bir düzenek ile açısal harekete dönüştürülen doğrusal hareket sağlamak için kullanılır. Birçok ticari tasarımda silindir kremayer ve karşılık dişlisinden oluşan düzeneği çalıştırmaktadır. Genelde kremayer piston kolu ile bir bütündür. Bunlar iki sınıfa ayrılır. Aşağıda ki resimler ve açıklamalar doğrultasında izah edelim.

Pistonlu Motor Açısal Hareketlendiricileri

  • Çift pistonlu kramayerli açısal hareketlendirici
  • Tek pistonlu kramayerli açısal hareketlendirici
Pistonlu Motor Açısal Hareketlendiriciler
Pistonlu Motor Açısal Hareketlendiriciler

Çift pistonlu kramayerli açısal hareketlendirici

Dönme açısı kramayerin uzunluğu ve karşılık dişlisinin diş sayısına bağlıdır. Bu düzeneklerde tam dönüş elde edilebilir. Ancak ticari birimlerin çoğunluğunun açısal hareketi 360° dereceliktir.

İç durdurma öğeleri ile hareketin başlangıcı ve bitişi istenilen duyarlılığa yakın olarak ayarlanabilir. Hareketin sonuna doğru denetim altında yavaşlama için yastıklar kullanılabilir. Birçok dönmenin gerektiği durumlarda, çift etkili bir silindir, dıştan bir kramayer ve dişli düzeneğine bağlanabilir.

Yüksek hızda, yüksek eylemsizlikli yüklerin açısal hareketinin duyarlı bir şekilde yapılması gerekiyorsa, birdenbire yüklenmenin önlenmesi açısından yastık kullanan ayarlanabilir dış durdurma öğelerinin ve bir çeşit yastıklama devresinin kullanımı önerilmektedir.

Tek pistonlu kramayerli açısal hareketlendirici

Bu tasarımda hidrolik akışkan piston boyunca sızıntı yapmamalıdır, tersi durumda piston herhangi bir konumda hidrolik olarak kilitlenebilir ve silindir çok düşük hızlarda çalışabilir. Orta bölümü kramayer olarak düzenlenmiş, silindirik bir boru içine yerleştirilmiş pistona akışkan ile değişik yönlerden basınç uygulayarak piston sağa veya sola kaydırılabilir. Pistonlu bu harekete geçirme öğesinin karşısına küçük bir dişli takılmıştır.

Piston iki yönde de hareket edebilir. Dişlinin diş sayısına ve oranına bağlı olarak dönme açısı 90, 140, 180, 240, 300 veya 360° veya daha büyük olarak gerçekleştirilir.

Ayrıca hidrolik motorlar bölümümüzden diğer hidrolik motor çeşitlerine de göz atabilir, fikir ve bilgi edinebilir, bizleri arayabilir, teklif alabilirsiniz.

Pistonlu Motor Açısal Hareketlendiriciler Fiyatları Ne Kadar?

Açısal hareketlendirici pistonlu motorlar hakkında detaylı bilgi güncel fiyat listeleri ve imalatları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Toplam Puan - 70%
Ortalama - 30%

50%

Kullanıcı oyu: 5 ( 3 Oy)
Etiketler
Daha Fazla Göster

Hidrolik Dünyası

Kombi Teknik Ariza Bakım Hizmeti 05314280500 / 02169900044 tuzla, pendik, gebze, sultanbeyli , sancaktepe , kartal , istanbul Kombi Petek Temizleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Kapalı
Kapalı