PnömatikPnömatik Yön Kontrol Valfleri

Pnömatik Yön Kontrol Valfleri

Pnömatik Yön Kontrol Valfleri

Genellikle açma-kapama valfı olarak kullanılır.

Normalde açık veya normalde kapalı olarak iki çeşidi de kullanılmaktadır.

Normalde açık valflerde basınçlı hava valften geçerek alıcıya gider.
Kumanda butonuna basıldığı zaman valfler kapanır ve basınçlı hava valften geçmez.

Normalde kapalı valflerde ise butona basıldığı zaman valf açılır yani basınçlı havanın geçiş yolu açılır ve hava alıcıya gider.

Normalde kapalı valflerde butona basılmadığı müddetçe basınçlı hava geçemez.

Normalde açık kumanda olduğu için (P) den giren basınç (A) dan çıkar. Bobine elektrik akımı verildiğinde oluşan mıknatıslanma sonucu valf sürgüsü yukarı çekilir. Valf konum değiştirerek hava geçişini sağlar. Akım kesildiğinde yay sürgüyü aşağı çekerek geçişi kapatır.

Pnömatik Yön Kontrol Valfleri

Bu tür valflar genellikle tek etkili silindirlerin çalıştırılmasında ve bazı pnömatik devre elemanlarına istenilen zamanlarda basınçlı hava sinyali gönderileceği durumlarda kullanılırlar. Çok çeşitli yapım biçimi ve kumanda biçimine sahip olanları vardır. Bilyeli ve diskli yapılanları daha sade ve kullanışlıdır. Elektro-manyetik kontrollü 3/2 yön kontrol valfleri de endüstriyel alanlarda çokça kullanma alanı bulmuştur. Normalde açık ve normalde kapalı olarak iki çeşidi de çokça kullanılmaktadır. 1,2,3 olmak üzere üç hava girişi olan valftir. Normalde açık ya da normalde kapalı olabilir. Tek etkili silindirlerin çalıştırılmasında kullanılır. İki adet 3/2 valfle çift etkili bir silindir de çalıştırılabilir. Elektro manyetik devrelerde başarı ile uygulanır.

 

.

Toplam Puan - 100%
Ortalama - 15%

58%

Kullanıcı oyu: 4.68 ( 3 Oy)
Etiketler
Daha Fazla Göster

Hidrolik Dünyası

Kombi Teknik Ariza Bakım Hizmeti 05314280500 / 02169900044 tuzla, pendik, gebze, sultanbeyli , sancaktepe , kartal , istanbul Kombi Petek Temizleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Kapalı
Kapalı