HidrolikHidrolik PistonlarServislerimiz

Silindir Tamiri

Silindir Tamiri

Hidrolik silindirlerin imalatı ile bakım ve onarımı alanında faaliyet göstermektedir.

Kovana konstrüksiyon prensiplerine göre çeşitli metotlarla bağlanan ön kapak, imalatı önemli proseslerden biridir.

Dişi kovanda sabit içi rod yüzeyiyle temas halinde olduğundan kovan ve rod ne kadar sağlıkli imal edilirse edilsin, kapakta oluşabilecek geometrik tolerans sapmaları, bütün sistemi riske edebilir. Bu nedenle kovana yataklayan bölge ile roda yataklayan bölgede es merkezlilik töleransı çok önemlidir.

Ayrıca alındaki diklik toleransı da çalışma esnasında strok sonunda önem arz eder. Alında eksene göre bir eğrilik mevcut ise, strok sonunda basıncın etkisiyle piston ön yüzü, eğri yüzeye yaslanmaya çalışır. Eğrilik miktarınca rodu esnetmeye ve pistonun sızdırmazlık ve yataklama elemanlarına farklı eksenlerde istenmeyen ekstra yükler uygular.

Ön kapaklar sızdırmazlık elemanlarına da yataklık yapmaktadır.

Sızdırmazlık elemanlarının takıldığı kanalların yüzey kalitesi elemanların ömrünü doğrudan etkiler. Kanallarda karıncalanma, setler, tolerans dışına çıkmış ölçüler doğrudan diş kaçak sebebidir. Hidrolik silindir yataklama elemanları ön kapaklara monte edilmektedir. Ön kapak alışımsız çelikten imal edilmişse kesinlikle rod la temas ettirilmemelidir. Prensip olarak ayni özellikteki iki malzeme birbirleriyle temas ettirilmemelidir. Böyle olduğu taktirde birbirlerini aşındırma ve sıvanma riski vardır. Bu nedenle ön kapak çelik yapılmış ise muhakkak yataklama elemanı kullanılmalıdır. Şayet ön kapak imalinde kullanılan malzeme alüminyum alaşımı, pik, sfero türevleri, bronz alaşımlı malzemeler ise rodla temas etmesinde bir sakınca yoktur.

Silindir Tamiri
Silindir Tamiri

İmalat halkamızın içinde; Damper, Dorse, Lowbet, Çöp toplama araç, Silindirleri, İş Makinaları, Silindirleri (Dozer, kepçe, greyder, traktör kepçesi, eskavatör, silindirleri) Tarım Makinaları, Silindirleri (Gübre serpme makinası, ilaçlama makinası, biçer döver, traktör römorgu) Makaslı platform, kaldırma liftleri, oto tamir liftleri, hidrolik asansör ve istifleme makina silindirleri yer almaktadır.

  • Hidrolik Pres Pompaları
  • Plastik Enjeksiyon Makinaları Hidrolik pompaları
  • Metal Enjeksiyon Makinaları Hidrolik Pompaları
  • Alüminyum Ekstrüzyon Presi Hidrolik Pompaları

Endüstriyel makinalarda kullanılan her türlü makinanın paletli,dişli ve pistonlu pompalarının tamir ve bakımını atölyemizde yapmaktayız.

 

.

Toplam Puan - 70%
Ortalama - 30%

50%

Kullanıcı oyu: 4.82 ( 3 Oy)
Etiketler
Daha Fazla Göster

Hidrolik Dünyası

Kombi Teknik Ariza Bakım Hizmeti 05314280500 / 02169900044 tuzla, pendik, gebze, sultanbeyli , sancaktepe , kartal , istanbul Kombi Petek Temizleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı