HidrolikHidrolik Pistonlar

Teleskopik Hidrolik Silindir

Teleskopik Hidrolik Silindir

Teleskopik silindir: Yüksek kursların elde edilmesi amacıyla kullanılır. İç içe geçen farklı çaptaki çok sayıda silindirden oluşur. Silindirler dışarı çıktıkça sırayla pistonlar açılır. Kapanırken, silindirler birbirlerinin içine girer. Böylece çok az yer kaplarken çok fazla kurs elde etmek mümkündür. Endüstriyel sistemlere nazaran iş makinelerinde daha sık kullanılır.

Bu silindirlerin itme kuvveti hesaplanırken en küçük çaplı silindir çapı dikkate alınır.Genelde tek etkili yapılmalarına rağmen çift etkili olarak da kullanılır. Yük kamyonlarının kasalarının yukarı kaldırılması vb. yerlerde kullanılır.

Teleskopik Hidrolik Silindir Çeşitleri

Strok Hesabı Nasıl Yapılır ?

strok hesabi damper acisi
damper acisi

Teleskopik silindirlerin, strok hesapları kasadaki yükü en verimli şekilde boşalmaları için, silindir tam açık seviyedeyken kasa ve şase arasındaki tavsiye edilen minimum açı 43°, maksimum açı 57° dir. Fakat kasaya atılan yük türünün akışkan veya yapışkan türde olmasının da yükün daha kolay boşaltılması açısından önemli olduğu da unutulmamalıdır.

Boşalma açısı için gerekli olan silindir stokunun yaklaşık olarak hesaplanması için gerekli olan formül aşağıda verilmiştir. Ayrıca bu formül doğrultusunda kasa boyuna göre olması gereken strok veya strok yüksekliğine göre kasa boyunun olması gereken değerleri tablolarda belirtilmiştir.

CT = Gerekli Strok
C = Kasa ve silindir arasındaki montaj açısı değeri
DP = Kasa pimi ve silindir pimi ve arasındaki mesafe (mm)
Gerekli strok = CT = C X DP
Strok hesabi damper acisi hesaplama
Strok hesabi damper acisi hesaplama

.

Toplam Puan - 100%
Oy Kullanımı - 50%

75%

Kullanıcı oyu: 4.85 ( 7 Oy)
Etiketler
Daha Fazla Göster

Hidrolik Dünyası

Kombi Teknik Ariza Bakım Hizmeti 05314280500 / 02169900044 tuzla, pendik, gebze, sultanbeyli , sancaktepe , kartal , istanbul Kombi Petek Temizleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Kapalı
Kapalı