PnömatikPnömatik Silindirler

Teleskopik Pnömatik Silindir

Teleskopik Pnomatik Silindir

Teleskopik Pnömatik Silindirler; teleskopik silindir serisi, tamamen kapalı silindirin tüm boyutlarından daha uzun etkili bir darbeye sahip olan doğrusal aktüatörlerdir. Tasarım kavramı birçok silindiri tek bir silindirde buluşturmuştur; seçim, en son aşamadaki itme kuvveti olarak etkiler (en küçük silindirin oyuğu). AIRON ikisi de ikili eylem tipinden olan TLBD ve TLTD versiyonlarını (sırasıyla 2 ve 3 genişleme) sunar. TLBD, 32 ya da 50 mm oyuklu bir silindirinkine eş bir itme kuvveti ile sağlanabilirken, TLTD versiyonu itme kuvvetleri 20 ya da 32 mm oyuklu silindirlerinkine eş değerdedir.

Kovana konstrüksiyon prensiplerine göre çesitli metotlarla baglanan ön kapak, imalati önemli proseslerden biridir. Disi kovanda sabit içi rod yüzeyiyle temas halinde oldugundan kovan ve rod ne kadar saglikli imal edilirse edilsin, kapakta olusabilecek geometrik tolerans sapmalari, bütün sistemi riske edebilir. Bu nedenle kovana yataklayan bölge ile roda yataklayan bölgede es merkezlilik töleransı çok önemlidir. Ayrica alindaki diklik toleransi da çalisma esnasinda strok sonunda önem arz eder.

Alinda eksene göre bir egrilik mevcut ise, strok sonunda basincin etkisiyle piston ön yüzü, egri yüzeye yaslanmaya çalisir. Egrilik miktarinca rodu esnetmeye ve pistonun sizdirmazlik ve yataklama elemanlarina farkli eksenlerde istenmeyen ekstra yükler uygular. Ön kapaklar sizdirmazlik elemanlarina da yataklik yapmaktadir.

Teleskopik Pnömatik Silindirler

Teleskopik Pnomatik Silindir
Teleskopik Pnömatik Silindir | Pnömatik Silindirler Modelleri | Pnömatik Sistemler

Sizdirmazlik elemanlarinin takildigi kanallarin yüzey kalitesi elemanlarin ömrünü dogrudan etkiler. Kanallarda karincalanma, setler, tolerans disina çikmis ölçüler dogrudan dis kaçak sebebidir. Hidrolik silindir yataklama elemanlari ön kapaklara monte edilmektedir.

Ön kapak alasimsiz çelikten imal edilmisse kesinlikle rodla temas ettirilmemelidir. Prensip olarak ayni özellikteki iki malzeme birbirleriyle temas ettirilmemelidir. Böyle oldugu taktirde birbirlerini asindirma ve sivanma riski vardir. Bu nedenle ön kapak çelik yapilmis ise muhakkak yataklama elemani kullanilmalidir. Sayet ön kapak imalinde kullanilan malzeme alüminyum alasimi, pik, sfero türevleri, bronz alasimli malzemeler ise rodla temas etmesinde bir sakinca yoktur.

.

Toplam Puan - 100%
Ortalama - 74%

87%

Kullanıcı oyu: 3.36 ( 7 Oy)
Etiketler
Daha Fazla Göster

Hidrolik Dünyası

Kombi Teknik Ariza Bakım Hizmeti 05314280500 / 02169900044 tuzla, pendik, gebze, sultanbeyli , sancaktepe , kartal , istanbul Kombi Petek Temizleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı