HidrolikHidrolik Motorlar

Pistonlu Motorun Çalışması

Pistonlu Motorun Çalışması

Pistonlu Motorun Çalışması , Pistonlu motorun nasıl çalışmasını açıklamak için eksenel pistonlu bir motorun silindir gövdesindeki tek bir pistonun çalışmasını inceleyelim.

Pistonlu Motorun Çalışması

Eğim plakası düşeyle bir açı yapacak biçimde yerleştirilmiştir, piston pabucu konumunu bulması için pek kararlı bir yüzeyi yoktur. Akışkan basıncı pistona etkidiğinde oluşan kuvvet, pistonu silindir gövdesinden dışarı doğru iter ve piston pabucunun, eğim parçası yüzeyi boyunca kaymasına neden olur.

Piston pabucu kaydığında silindir gövdesine bağlı mil üzerinde bir döndürme etkisi oluşur. Döndürme etkisinin büyüklüğü kaymaya neden olan eğim parçasının açısına ve düzenekteki basınca bağlıdır. Döndürme etkisi yeterli olduğunda mil dönecektir.

Pistonlu Motorun Çalışması
Pistonlu Motorun Çalışması

Pistonlu tür değişken debili motorda debi ayarı

Piston akışkan basıncı ile silindir gövdesinin dışına doğru itildigi sürece döndürme etkisi oluşmaya devam edecektir. Piston, hareketi sırasında izlediği çemberin merkezini geçtiğinde eğimli parça yardımıyla tekrar silindir gövdesine itilecektir.

Bu noktada piston yuvası dağıtım plakasının çıkış deliğine açılacaktır. Pistonlu motorda tek bir piston, silindir gövdesi ve milin tam dünüşünün (dönüş çemberi) ancak yan böIümünde döndürme etkisi oluşturur. Uygulamada silindir gövdesinde birden fazla sayıda piston vardır. Bu, milin sürekli dönmesini ve en büyük döndürme etkisinin elde edilmesini sağlar.

Ayrıca hidrolik motorlar bölümümüzden diğer hidrolik motor çeşitlerine de göz atabilir, fikir ve bilgi edinebilir, bizleri arayabilir, teklif alabilirsiniz.

Pistonlu Motorun Çalışması konusunda tamiri bakımı servisi için veya imalatlarımız için bizi arayabilir bilgi edinebilirsiniz.

.

Toplam Puan - 70%
Ortalama - 30%

50%

Kullanıcı oyu: 4.56 ( 6 Oy)
Etiketler
Daha Fazla Göster

Hidrolik Dünyası

Kombi Teknik Ariza Bakım Hizmeti 05314280500 / 02169900044 tuzla, pendik, gebze, sultanbeyli , sancaktepe , kartal , istanbul Kombi Petek Temizleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı